شهرک صنعتی دارویی برکت

اولين شهرک صنعتي تخصصي دارويي به منظور متمرکزسازي  مراکز تحقيق و توسعه وکارخانه هاي دارويي پيشرفته در منطقه کردان کرج در شرف تاسيس و بهره برداري مي‌باشد. ايجاد شهرک صنعتي دارويي و فراهم آوردن زمينه هاي احداث کارخانه هاي دارويي متعدد، برخوردار از سبد کالاهاي متنوع منطبق بر استانداردهاي ملي و جهاني علاوه بر تامين نيازهاي ملي،  زمينه ساز  ورود ايران به بازارهاي جهاني و سبب افتخار ملي است.  مشارکت و جلب همکاري شرکتهاي تخصصي خارجي در ايجاد و بهره برداري از شهرک تخصصي دارويي و کارخانه هاي فعال در آن،انتقال دانش فني و تامين تجهيزات مورد نياز را امکانپذير مي‌سازد. شهرک صنعتي تخصصي دارويي علاوه بر موارد مذکور سبب ايجاد فرصتهاي شغلي جهت جذب نوآوران، متخصصان و استعدادهاي برتر داخلي و خارجي شده واز فرار مغزها جلوگيري مي‌نمايد.

زیرسازی و محوطه‌سازی این شهرک بر مبنای آخرین استانداردهای شهرک‌های صنعتی – دارویی دنیا و بر پایه بررسی‌های صورت یافته بر شهرک‌های مشابه در دنیا انجام گرفته است. بنابراین ساختمان‌ها براساس آخرین نکات و استانداردهای صنعت سبز و مصرف بهینه انرژی تاسیس خواهند گردید که در کنار تلفیق معماری ایرانی جلوه دلنواز و پرافتخاری را در منطقه ایجاد خواهند کرد.

در اين شهرک مجموعه کامل کلاستر تحقيق و توسعه اعم از آزمايشگاه پيشرفته تحقيق و توسعه و انکوباتورها و محل استقرار موسسات دانش بنيان، تا مرحله توليد فراورده هاي هاي تک برنامه‌ريزي شده است.

جلب مشارکت سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي، انتقال دانش به کشور، افزايش ظرفيت‌هاي ملي توليد دانش و تجاري‌سازي آن از اولویت‌های این مجموعه به شمار می‌رود. در اين شهرک، مجموعه کامل تحقيق و توسعه اعم از آزمايشگاه پيشرفته تحقيق و توسعه، انکوباتورها و محل استقرار موسسات دانش بنيان، تا مرحله توليد فراورده‌هاي High-tech برنامه‌ريزي شده است.

کد مطلب:595
تاریخ ارسال:1396/01/28
تعداد بازدید:3221
تعداد نظر: