ثبت نخستین منطقه ویژه اقتصادی دارویی کشور در البرز

استاندار البرز با اشاره به ظرفیت‌های مهم اقتصادی این استان گفت: شهرک صنعتی دارویی برکت شهرستان ساوجبلاغ به عنوان نخستین منطقه ویژه اقتصادی دارویی کشور به ثبت رسید.

محمد علی نجفی دراین خصوص اظهار کرد: با پیگیری نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی، این مهم محقق شد.

وی ادامه داد: شهرک صنعتی دارویی برکت، ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه رشد توسعه صنایع دارویی و صنایع بنیادی در کشور و منطقه خاورمیانه را دارد.

نجفی گفت: شهرک صنعتی دارویی برکت بر مبنای مطالعات بازار دارویی کشور اعم از صادرات و واردات دارو ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: انتقال دانش فنی و توسعه علمی، توسعه صادرات دارویی کشور و صرفه‌جویی ارزی، ایجـاد بیش از هفت هزار فرصـت شغلی مستقیم، امکان اتصال زنجیره دانشگاه، صنعت و تجارت، کاهش قابل توجه هزینه تمام شده دارو برای بیماران و تبدیل ایران به عنـوان یکی از قطب‌های اصلی دارویی در منطقه از اثرات مهم این پروژه به‌شمار می‌رود.

نجفی با اشاره به اینکه ۵۰ کارخانه داروسازی کشور در استان البرز مشغول به فعالیت هستند، گفت: استان البرز رتبه دوم کشور به لحاظ تعداد واحدهای دارویی را به خود اختصاص داده است.

در منطقه ویژه دارویی اقتصادی ساوجبلاغ (برکت)، مجموعه‌ای کامل برای استقرار شرکت‌های تولیدی مختلف در حوزه‌های تحقیق و توسعه و انکوباتورها، دانش‌بنیان، سل‌تراپی، بیوتکنولوژی، پالایشگاه خون و فرآورده‌های پلاسمایی، واکسن‌سازی، فناوری‌های پیشرفته حوزه سلامت، شرکت‌های دارویی مختلف و انبارهای مرکزی و بارانداز پیش‌بینی شده است.

تا کنون بیش از ۳۵ هکتار (بیش از ۳۰ شرکت) از مجموع ۱۰۰ هکتار اراضی صنعتی شهرک صنعتی دارویی برکت به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی اعم از داخلی و خارجی در حوزه‌های بیوتکنولوژی و پیشرفته حوزه سلامت واگذار شده و پیش‌بینی می‌شود تا نیمه دوم سال ۱۳۹۷ اولین واحد تولیدی دراین شهرک فعال شود.

در این بین برندهای معتبری از کشورهای دانمارک، فرانسه، آلمان و انگلستان دارای جایگاه ویژه‌ای می‌باشند.

کد مطلب:617
تاریخ ارسال:1397/06/13
تعداد بازدید:846
تعداد نظر:
 
 
مطالب پر بازدید
جدیدترین مطالب
تبلیغات
با عضویت در خبرنامه و تلگرام از آخرین مقاله ها و اخبار مطلع شوید